Jak uchovat bazén čistý?

Protože se bazén, zejména ten venkovní, nedokáže sám ubránit nečistotám, jichž je všude kolem plno a jež do něj nejednou napadají, i kdyby se člověk v boji proti nim rozkrájel, byla už lidstvem objevena nejedna pomůcka, jíž lze takovou vodu udržovat alespoň v rámci možností v čistotě.

Lidstvo už tak zná například vysavače bazénového dna, zná i nejeden typ filtrace i všemožné plachty, pod nimiž by bylo možno útroby takového bazénu skrýt.
ozdobené plavky

Jenže to pořád není všechno. Protože i kdyby člověk bazén přikrýval vždy, kdy ho zrovna nepoužívá, i kdyby filtroval a vysával ostošest, vždy se nějaká ta nečistota najde. Ať už jde o tu, jež tam vnikne i během pouhého okamžiku, kdy bazén není chráněn, nebo třeba o tu, již tam koupající se lidé nanosí přímo na svém těle, respektive plavkách a předmětech, jež si berou do vody s nejrůznějšími úmysly.

Voda se prostě kazí. Je to nevyhnutelné.

Tedy je to nevyhnutelné, pokud člověk nepoužije kromě všech výše zmíněných udělátek i vhodnou bazénovou chemii.

Aby voda zůstala čistá, musí být ‚mrtvá‘. Tedy musí být prostředím zcela nevhodným pro život kdejakých mikroorganismů, které by si jinak usmyslely se v ní zabydlet a rozmnožit.

Ideálním prostředkem, ničícím takové nevítané vetřelce, je chlór. Právě tato jeho schopnost je často využívána i ve vodovodním potrubí při distribuci pitné vody, ovšem stejně dobré služby poskytuje i v bazénech.

Ovšem takový chlór nemusí být nepříjemný nezbytně jen mikroorganismům. Může být sice ne smrtící, ale rozhodně i dost nepříjemný i člověku. Vysušuje pokožku, dráždí oči.

A tak v tu chvíli musí majitel bazénu vlastně řešit dilema, zda

a)        nechat vodu neudržovanou a smířit se s tím, že bude možná i přímo nechutně kalná,

b)       dodat do ní přípravky s chlórem a pak mžourat podrážděnýma očima a snášet podrážděnou kůži,

c)        nebo použít něco z https://www.ionaqua.cz/chemie-do-bazenu-bez-chloru/.
chůze v bazénu

Je zřejmé, že v tu chvíli je nejlepší volbou to poslední, tedy bazénová chemie, jež je stejně účinná, ovšem namísto chlóru obsahuje aktivní kyslík. Tyto látky mají vysoký oxidační potenciál a tak zajišťují bezpečnou dezinfekci vody, aby byla tato kdykoliv vhodná ke koupání.

A tyto látky nejen že neškodí bazénu a vám, ale prokazují dobrou službu i vaší peněžence. Protože je lze hravě a levně pořídit i přes internet, aniž by se pro ně musel člověk vláčet někam do kamenného obchodu. Takže proč se nerozhodnout právě pro ně, že?

Jak uchovat bazén čistý?
4.5 (90%)8